15-04-2020 Strima wirusa się nie ima

W Strimie dzielnie stawiamy czoła bieżącej sytuacji i COVID-19. Zapewniliśmy maseczki ochronne pracownikom naszej firmy, na życzenie klientów dodajemy do zamówień zestawy DIY do samodzielnego uszycia maseczek. Przekazaliśmy 25 maszyn do szycia wspierając charytatywnie zbiórkę na rzecz polskich krawcowych szyjących maseczki ochronne dla szpitali. Na prośbę Wielkopolskiej Izby Lekarskiej wykroiliśmy tkaninę do uszycia 12 000 maseczek.
W obecnej sytuacji zagrożenia związanego z COVID-19 nie jesteśmy bezczynni. Wręcz przeciwnie. Częściowo przekształciliśmy naszą firmę w zakład produkcyjny maseczek ochronnych. Wykorzystując posiadany przez nas sprzęt szwalniczy szybko i sprawnie wykonaliśmy 4000 maseczek.
Rozdaliśmy maseczki naszym pracownikom, a także przyjaciołom i klientom. Rozumiemy, jak ważne jest teraz dbanie o bezpieczeństwo. Dodajemy też za darmo zestawy DIY do samodzielnego wykonania 10 maseczek do wszystkich zamówionych maszyn do szycia. W przypadku innych produktów, również możesz otrzymać darmowe zestawy. Wystarczy, że dopiszesz w uwagach słowo „maska”.
Niedawno, w tym trudnym czasie okazaliśmy wsparcie Uniwersytetowi Artystycznemu w Poznaniu organizując wykrój tkaniny potrzebny do szycia maseczek przez poznańską uczelnię. Dwukrotnie wsparliśmy zbiórkę funduszy dla polskich krawcowych, aby umożliwić im szycie maseczek dla służb medycznych.
W ostatnich dniach udało nam się wesprzeć także Wielkopolską Izbę Lekarską, która wraz z Międzynarodową Federacją Stowarzyszeń Studentów Medycyny IFMSA i akcją koronazglowy.pl szyje maseczki i materiały ochronne dla pracowników służby zdrowia, aby zapewnić pomoc szpitalom w Polsce. W dwa dni na przemysłowym cutterze automatycznym TAKATORI wykonaliśmy wykrój z 750 metrów bieżących materiału. Ergonomiczny wykrój znacząco przyspieszył prace nad produkcją maseczek ochronnych i pozwolił na wykonanie 12 000 sztuk. Wcześniej wolontariusze cięli tkaniny ręcznie, co zajmowało im znacznie więcej czasu. Ofiarowaliśmy też Izbie Lekarskiej nóż tarczowy TEXI ZORRO 100, co znacząco ułatwiło pracę wolontariuszy podczas cięcia tkanin.
TUTAJ możecie zobaczyć, jak wygląda punkt dystrybucji i szycia maseczek ochronnych.
Cieszymy się ogromnie, że mogliśmy wesprzeć tak potrzebną w obecnym czasie inicjatywę.
Zdjęcie dzięki uprzejmości Wielkopolskiej Izby Lekarskiej.